Jump to content
H4k3

Cerere Lider LSPD H4k3

Recommended Posts

Nick pe server: H4k3.

Varsta reala: Am varsta de 18 ani, o pot dovedi, pot da oricand poza cu primele 3 cifre din buletin.

Detineti un microfon functional+skype/discord[da/nu]: Da, am cont de discord Giana Dutu#9246

De ce credeti ca meritati lider: Am multe idei interesante pentru aceasta factiune si fiind la facultate nu prea o sa merg, asa ca o sa am timp sa il acord serverului.

Cate ore pe zi jucati pe server?: In jur de 4-5 ore, poate mai mult.

In care factiune ati avut cel mai mare rank (specifica rank): Am fost in LSPD cu rank 2. In rest nu am mai fost in alte factiuni pe acest server.

Care credeti ca sunt abilitatile dvs. care v-ar putea avantaja la coordonarea factiunii?: Am abilitati de lider si sunt un foarte bun coordonator, nu ma enervez usor, am multe idei misto legate de coordonare insa o sa le aplic daca voi fi acceptat. 

Cum credetii ca puteti atrage cat mai multa lume in factiunea dvs?: Fiind un Departament nu este prea greu sa atragi lumea... Insa eu nefiind prea aspru si fiind ordonat posibil voi atrage multi playeri in factiunea mea.

Care este datoria dvs de lider al unei factiuni?: Datoria mea ca lider este de a coordona toti membrii factiunii si de ai invata, tocmai de aceea dupa testul de intrare in LSPD eu voi face si o instruire cu fiecare player in parte.

Care este metodologia de recrutare a unui player?(toti pasii): Pai, accept aplicatia si anunt playerul ca are timp 48h sa ma contacteze pe mine sau unul dintre testerii mei si sa sustinem testul. Dupa asta fac cu acel player o instruire gen ii demonstrez ce face fiecare comanda in parte si altele (asta daca trece testul teoretic) iar dupa ii dau invite si timp de 2 zile voi fi cu ochii pe el in actiunile sale.

Ce probe cuprinde un test de intrare in factiunea dvs.(exemplificat):   1. Ce este LSPD si cu ce se ocupa?
2. Spune-mi 5 comenzi ale factiunii si ce fac acestea.
3. Spune-mi wanted list (cate unul din fiecare).
4. Daca x este un mafiot si il omoara pe y care este un fermier linistit al orasului tu ce wanted ii acorzi lui x?
5. Daca doi colegi se cearta utilizand sau nu injurii pe /r sau /d cum actionezi?
6. Ai voie sa le faci post colegilor? (fie anumite motive)
7. Ai voie sa transporti civili cu masina de serviciu?
8. Poti folosi masina de serviciu in scopuri personale?
9. Cu ce comanda acorzi somatii unui player fara wanted?
10. Dar unui player cu wanted?
11. Daca un suspect este pe jos cu wanted si ii dai 3 somatii ce wanted ii acorzi?

Va luati angajamentul de a sta lider minim 1 luna si de a face tot ce ati spus mai sus in tot acest timp?

Ce credeti ca reprezinta o factiune ?: Pentru unii o factiune este doar o meserie, pentru altii inceputul unei cariere insa eu consider ca este mai mult de atat. Factiunea este de mai multe feluri, fie ea Departament, fie Mafie, fie Factiune Pasnica toate factiunile merita efortul tau, ca un copac pe care il ingrijesti si astepti sa dea roade.

Experienta dvs in SA:MP: Undeva la 6-7 ani de SAMP.

Cu ce credeti ca se ocupa factiunea la care doriti lider: LSPD Este o factiune de tip Departament si se ocupa cu prinderea criminalilor si pastrarea ordinii si linistii publice in orasul Los Santos.

Cum credeti ca va puteti motiva membrii dvs sa aibe activitate maxima: Pe parcursul saptamanii mai pot da Up-uri pe activitate membrilor.

Ce reprezinta o prima de joc si cui i se ofera?: Este ca un salariu si se ofera Membrilor Departamentului care si-au terminat raportul pe acea saptamana.

De cate ori pe saptamana aveti dreptul sa dati rank si cand?: Doar o data si atunci sambata la o ora decisa de mine impreuna cu membrii factiunii.

Cand se acorda FactionPunish unui membru?: Doar cand aceste incalca GRAV Regulamentul sau si-a pus cerere de demisie si nu are 7 zile in factiune.

Ce este FactionPunish?: Este ca o penalizare adusa asupra playerului daca acesta a incalcat grav regulamentul sau si-a pus cerere de demisie din factiune si nu are 7 zile de cand a fost invitat in factiune.

Cand organizati sedintele factiunii si ce vor cuprinde?: Sedintele le voi organiza sambata dupa 20:00 seara, ma voi mai sfatui si cu membrii in funcite si de timpul lor, sa ne incadram ca sa fie bine pentru toti. Vor cuprinde 10 minute de morala si 25 de minute in care vom face anumite activitati specifice.

Poza cu /stats[obligatorie]: https://imgur.com/lwUw2Aj

Ce aveti de facut daca un membru al dvs lipseste la o sedinta neinvoit si nu are 7 zile in factiune?: Ii dau uninvite cu FactionPunish.

Pe ce baza dati rank-up ?: Pe baza raportului, dau rank-up doar celor cu raportul complet si activitatea sporita.

La cat timp dati rank-up daca playerul are rank3+?: De la rank3+ se da Rank-Up o data la 2 saptamani.

Cum trebuie sa fie cererea de intrare in factiune pentru a fi acceptata?: Cererile de intrare in factiune trebuie sa fie cat mai dezvoltate. Toate campurile trebuiesc dezvoltate pana in punctul maxim, sa nu contina limbaj licentios si sa nu fie facuta in bataie de joc deoarece este o factiune unde membrii trebuie sa isi asume responsabilitatea si trebuie sa fie in mare parte seriosi. Mai acceptam si glume ca suntem oameni, dar doar glume pana in limita bunului simt.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Comunitatea ForTeam

Ne-am infiintat in anul 2011 cu o activitate continua pana in anul 2018, an in care am luat o pauza de un an, comunitatea a fost online continuu timp de 7 ani (2011-2018) si a revenit in anul 2019 luna februarie.

Link-uri Utile

O lista cu link-uri care te poate ajuta.

User Panel Server

Avem un user panel configurat special pentru serverul rpg.forteam.ro, acolo aveti informatii despre cont si server, reclamatii, tickete, mapa in timp real si altele

Discord Server

Te asteptam si pe serverul de discord al comunitatii. Pentru a intra pe serverul discord acceseaza acest link (click pe link-ul din dreapta) APASA AICI.

Adresa de gmail a comunitatii

Daca intampinati o problema, puteti sa ne contactati si la aceasta adresa de GMAIL.

comunitateaforteam@gmail.com